Floriade Kids Week van start gegaan
, door Hans van KilsdonkVandaag gaf Algemeen Directeur Paul Beck van de Floriade de aftrap voor de Floriade Kids Week. Daarbij waren de mascottes van onder andere het Duitse Europa Park, Bobbejaanland, Walibi, Dolfinarium, Koningin Julianatoren en Toverland aanwezig op het Floriadepark. Kinderen konden met hen op de foto en de characters gingen in een parade over het park.
Deze week - 30 april t/m 6 mei - staat de Floriade volledig in het teken van de Floriade Kids Week. Het boordevolle programma met muziekoptredens, workshops en theatershows is vooral gericht op kinderen. Op dinsdag en woensdag treden de tv-sterren Dora & Diego op met hun liedjesshow in Floriade Theatre. Van donderdag tot en met zaterdag is Cirque du Platzak te bewonderen: lenige meisjes en jonglerende jongens, begeleid door aanstekelijke folkmuziek treden de hele middag op in het Vriendenbos op World Show Stage. Op zaterdag 5 mei komen basisschoolleerlingen uit heel Europa naar de Floriade voor de finale van de kweekwedstrijd voor basisscholen: wie heeft de mooiste Garvineaplant gekweekt? Finalisten uit Nederland, België, Duitsland en Groot Brittannië komen hun eigen gekweekte plantje presenteren aan een deskundige jury, waaronder tv-tuinman Lodewijk Hoekstra. Op zondag 6 mei stralen de sterren van Kinderen voor Kinderen op Floriade Theatre en brengen ze de hits van dit jaar ten gehore.
Bij de ingang van de Floriade krijgen alle kinderen elke dag een gratis expeditiegids waarmee ze langs alle leuke kinderlocaties worden geleid en hier opdrachten kunnen vervullen. Floriade Kids biedt educatief entertainment voor kinderen die zowel met school als hun ouders een bezoek brengen aan Floriade 2012. Kinderen worden op een leuke wijze bewust gemaakt van de waarde van de natuur en de tuinbouw en de invloed hiervan op hun dagelijks leven. Bekijk het hele programma op de website van Floriade.
De Floriade - ook wel bekend als de Wereld Tuinbouw Expo - wordt één keer in de tien jaar in Nederland georganiseerd. Deze zesde editie wordt gehouden in de regio Venlo en is te bezoeken tot en met 7 oktober 2012. De toegangsprijs bedraagt 30,00 euro (inclusief een enkele rit in de kabelbaan). Er worden minimaal twee miljoen bezoekers verwacht.