Mirabilandia's Divertical wordt grootste waterachtbaan ter wereld
, door Hans van KilsdonkHet Italiaanse Mirabilandia is druk bezig met het bouwen van de enorme waterachtbaan Divertical. Volgens het park wordt de attractie de grootste waterachtbaan ter wereld.
In een video die het park gepubliceerd heeft is te zien dat de attractie een verticaal liftsysteem krijgt die de 'boten' tot een hoogte van 60 meter brengt. Na de diepe val - waar een topsnelheid van 110 kilometer per uur wordt gehaald - volgt een grote watersplash en een achtbaan-achtig parcours.
De enorme waterachtbaan wordt gebouwd door Intamin en zal totaal een drietal splash-momenten bevatten. Mirabilandia heeft tevens een wedstrijd uitgeschreven waarbij je de boten van de nieuwe attractie een eigen ontwerp kunt geven. De beste ontwerpen worden daadwerkelijk gebruikt voor de attractie en de winnaars mogen vanzelfsprekend het openingsevent van de nieuwe waterachtbaan bijwonen.
Watercoasters zijn vrij uniek in Europa. De meest bekende is de Vliegende Hollander in de Efteling die een korte dark-ride met achtbaanelementen en een watersplash combineert. Europa-Park kwam al in 2000 met de waterachtbaan Poseidon waarbij varen gecombineerd werd met achtbaanelementen en een tweetal watersplashes.