Verjaardag olifantje Nhi Linh gevierd met taart en kinderboek
, van de redactieGisteren werd olifantje Nhi Linh uit Blijdorp 1 jaar. Naast een taart van groenten en broden werd haar verjaardag gevierd met een nieuw kinderboek: 'Dag Wereld, ik ben Nhi Linh'.
Roerige start van Nhi Linh's leven
Op 10 augustus 2013 werd in Diergaarde Blijdorp in Rotterdam het olifantje Nhi Linh geboren. Haar leven kende een roerige start. Tante Banka, die het jong direct na de geboorte opving, koesterde zulke sterke moedergevoelens dat ze het jong niet aan de echte moeder wilde teruggeven. Moeder Trong Nhi is altijd al een beetje bang geweest voor Bangka en durfde het jong daarom niet op te eisen.
Moeder en dochter zijn onafscheidelijk
Na een emotioneel overleg besloot Diergaarde Blijdorp om niet in te grijpen. Het plan was om de natuur haar gang te laten gaan. En in de middag liep Nhi Linh opeens toch naar haar eigen moeder. Al snel begon ze bij haar te drinken van de moedermelk. Sindsdien zijn Trong Nhi en haar kalf Nhi Linh onafscheidelijk. Nu verzorgen moeder Trong Nhi en tante Bangka de jonge Nhi Linh samen heel goed.
Bijzondere belevenissen in een kinderboek
Ter gelegenheid van de eerste verjaardag van Nhi Linh is een kinderboekje verschenen. In 'Dag wereld, ik ben Nhi Linh' leven de lezers een heel jaar mee met de bijzondere belevenissen van het ondernemende olifantje. Door middel van foto’s en illustraties komen kinderen meer te weten over olifanten en hoe ze opgroeien. De foto's zijn van bezoekers en van de huisfotograaf van Diergaarde Blijdorp, Rob Doolaard. De teksten en illustraties zijn van Mack. Het boek is te koop in Blijdorp en vanaf 25 augustus ook in de boekhandel.